Siz Çağırın, Biz Gelelim!
Bakırköy / İstanbul / Türkiye
Tamir EttirTamir EttirTamir Ettir

Araçların Kilometresi Nasıl Öğrenilir?

İkinci el araç satın alacak insanların en çok sorduğu sorulardan birisi araçların kilometresinin nasıl öğrenileceği hakkında. Bunun için birçok yöntem bulunuyor. Araçların kilometresini öğrenmek ikinci el araçlarda önemli bir unsur. Aracın ne kadar süredir kullanıldığı ve ne kadar yorulduğu araç kilometresine bakılarak öğrenilebilir. İkinci el araç satın alacaksanız ve kilometresini öğrenmek istiyorsanız aşağıda sıralayacağımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

Araç Kilometresi Sorgulama Yöntemleri

Araç kilometresini en kısa sürede öğrenmek için bazı güvenli yöntemler mevcut. İkinci el araç satın almadan önce mutlaka bu yöntemlerden birini kullanarak aracın kilometresini öğrenin. Araç kilometresi araç hakkında fikir sahibi olmanızda önemli rol oynar.

Araç kilometresi öğrenmek için bazı yöntemler;
Oto ekspertiz ile araç kilometresi öğrenmek
PTT ile araç kilometresi öğrenmek
Tüvtürk ile araç kilometresi öğrenmek

Bu yöntemler araç kilometresini öğrenmek için kullanılabilecek en basit yöntemlerdendir. Kolaylıkla doğru araç kilometresini öğrenebilirsiniz.

Oto Ekspertiz İle Araç Kilometresi Öğrenmek

Araç kilometre bilgisi SMS yoluyla öğrenilebiliyor. Fakat SMS ile sorgulama ücretlidir ve bazen kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle oto ekspertize giren araçların kilometre bilgisini burada öğrenebilirsiniz. Oto ekspertiz çalışanları da SMS ile bilgi alarak size bilgi aktarırlar. Fakat daha net bilgiler için kendiniz SMS kullanmak yerine bu işi onlara bırakın.

PTT İle Araç Kilometresi Öğrenmek

İnternetten en güvenli kilometre bilgisi sorgulama işlemi PTT’nin hizmetlerinden sağlanabilir. Satın alacağınız ikinci el aracın kilometre bilgisini sorgulamak için hgs.pttavm.com adresine gitmelisiniz. İnternette bu işlemi yapan en güvenli site burasıdır. Sitede “Kilometre Sorgula” kısmına tıklayarak şase numarasını girin. Sizden istenen mail adresine güncel kilometre bilgileri gelecektir.

Tüvtürk İle Araç Kilometresi Öğrenmek

Tüvtürk üzerinden araç kilometresi sorgulama işlemleri yapılabilir öncelikle www.tuvturk.com.tr adresine gitmelisiniz. Burada “Kilometre Sorgula” kısmına gelin ve arından “Muayene Sorgulama” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda sizden bazı bilgiler istenir. Plaka ve muayene numarasını girdikten sonra güvenlik kodunu girin. Ardından sorgulattığınız aracın en güncel kilometre bilgisi karşınıza çıkacaktır. Bu kilometre bilgisi muhtemelen sonuçların sağ aşağısında yer alabilir.

Yorum Bırak