Siz Çağırın, Biz Gelelim!
Bakırköy / İstanbul / Türkiye
Tamir EttirTamir EttirTamir Ettir

Araç Bakımı Yapılmadığında Ortaya Çıkacak Sorunlar

Periyodik araç bakımlarının her 15.000 kilometrede yapılması gerekir. Arabanızın sağlığı ve sizin can güvenliğiniz için önemli bir bakımdır. Araç bakımı yapılmadığı zaman kendinizin ve başkalarının canını tehlikeye atarsınız. Her araç sahibinin bu noktada hassasiyet göstererek periyodik araç bakımlarını ertelememesi gerekir.

Bununla beraber araç bakımı yapılmadığında çeşitli sorunlar baş göstermeye başlayacaktır. Aracınızdan verim alamazsınız ve sürekli çeşitli sorunlarla karşılaşırsınız. Bu ayrıca trafikte sorunlar yaşamanıza sebebiyet verir. Araç bakımınızı yaptırmadığınızda ortaya çıkabilecek sorunlardan bahsedeceğiz.

Trafik Kazaları

Araç bakımının zamanında yapılmamasında doğabilecek en tehlikeli sonuç trafik kazalarıdır. Araç bakımlarını zamanında yaptırmanız sizin ve diğer sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atar. Ayrıca araştırmalardaki verilere göre şoförlerin dikkatsizliği dışında yaşanan trafik kazalarının birçoğu bakımı yapılmamış araçlardan kaynaklanıyor. Periyodik bakımlar aracınızda bilinmeyen sorunları ortaya çıkararak trafikte kazalara engel olur.

Fazla Yakıt Tüketimi

Araç bakımı yaptırmadığınızda aracınızın hiçbir parçasının ne durumda olduğunu bilemezsiniz. Aracınızın sağlığı hakkında bilginiz olmadan trafiğe çıkmak hiç uygun bir durum değildir. Uzun süredir değişmeyen ve bakımı yapılmayan parçalar aracınızı fazlasıyla yorarak fazla yakıt tüketimine yol açar. Aslında çoğu zaman fazla yakıt tüketen araçlar yoktur, bakımı yapılmamış araçlar vardır.

Trafikten Men Edilme

Araç bakımının yapılmamasının bir diğer sonucu trafikten men olmaktır. Her araç sahibi zamanı geldiğinde aracının bakımı yapmakla mükelleftir. Bunu yerine getirmeyen araç sahipleri takip edilir. Eğer ki gerçekten bakım uygulamamak konusunda ısrarcıysa cezai yaptırımlar uygulanır ve trafikten men edilir. Araç bakımınız belli bir süreyi geçerse trafiğe çıkmanız yasaklanır ve aracınızı trafiğe çıkaramazsınız.

Fren Arızları

Araçlardaki en tehlikeli sonuçları doğurabilecek sorunlar fren arızalarından kaynaklanır. Frende meydana gelen bir arıza trafik kazalarını kaçınılmaz hale getirir. Her gün bir sürü araç frenlerin tutmaması sebebiyle kaza yapıyor. Bu kazaların birçoğu can ve mal kaybıyla sonuçlanıyor. Araç bakımlarını yaptırmamak sizi maliyetten kurtarmaz tam tersine size pahalıya patlayacaktır. Frenlerde fark edilmeyen bir arıza canınıza veya malınıza ummadığınız zararlar getirebiliyor. Bu kazaların bazı kötü sonuçları parayla da geri döndürülemez büyüklükte olabilir.

Yorum Bırak